מפעל לוריאל ישראל

קונצרן לוריאל העולמי מחזיק ב- 44 מפעלים ברחבי העולם וביניהם מפעל לוריאל ישראל במגדל העמק, המהווה חלק אינטגרלי מפעילותה העולמית של לוריאל.

המפעל הוקם בשנת 1963, כמפעל לייצור מוצרי טיפוח, איפור ובישום על ידי הגב' הלנה רובינשטיין. בשנת 1987 המותג "הלנה רובינשטיין" נרכש על ידי לוריאל העולמית והתקבלה החלטה להפוך את המפעל לחדשני ועדכני, ולייצר בו את מוצרי לוריאל.

כיום, מתמחה המפעל ישראלי בייצור מוצרי שמנים וסרומים לטיפוח השיער והגוף. בנוסף, מייצר המפעל מוצרי טיפוח, עיצוב וטיפוח לשיער. המפעל מייצא את מוצריו למזרח ומערב אירופה.

כיום, עשרות עובדים מייצרים במגדל העמק את מוצרי הקוסמטיקה המובילים בעולם תוך הקפדה יומיומית על שלושה נושאים: בטיחות, איכות, ויעילות.

המפעל הוכר כמפעל מאושר ונהנה מההטבות המגיעות לו במסגרת תוכניות ההשקעה.

קיימות במפעלי לוריאל העולמית (חל גם על המפעל הישראלי)

·  ללוריאל תכנית אסטרטגית במסגרתה עד שנת 2020, תפחית את טביעת הרגל האקולוגית של מפעליה בכל העולם ותרחיב את מגוון המוצרים הידידותיים לסביבה.

·  עד שנת 2020 תתבצע הפחתה של 60%  בפליטת פחמן דו חמצני, צריכת מים וייצור פסולת.

·  מדובר בתוכנית שתיושם בשלבים, בה משתתפות כל 130 המדינות בהם פעילה לוריאל, (כולל ישראל).

·  המטרה היא, להמשיך לייצר את המוצרים המובילים והאיכותיים ביותר ובמקביל גם להטיב עם הסביבה בה אנו פועלים.

·  מדובר בניהול שימוש במים, בחשמל, טיפול בפסולת, כימיה ירוקה ועוד.

הישגי המפעל הישראלי

משנת 2005 ועד שנת 2015 נרשמה ירידה בצריכת המים ב- 53% והתכנון הוא שבשנת 2016 נפחית עוד 14%, כך שנגיע כבר ב- 2016 ליעד העולמי של שנת 2020. גם בנושא הפסולת (waste) – עד כה נרשמה ירידה של 25% ועד סיום 2016 נפחית בעוד 15%. CO2, ניתן לראות ירידה של 9% משנת 2005 ובשנת 2016 תירשם ירידה של עוד 10%. חשמל – ירידה של 20% כאשר היעד ל- 2020 יהיה להגיע ל- 33%.

עובדי מפעל לוריאל ישראל פעילים בקרב הקהילה המקומית במגדל העמק, בתוך כך, במפעל מועסקים בעלי מוגבלויות, אנשים עם צרכים מיוחדים במסגרת תכנית תמיכה בקהילה.

מידי שנה, נרתמים עשרות עובדי לוריאל ישראל לתרומה ותמיכה בקהילה ב- 2016 טיפלו העובדים במספר פרויקטים וביניהם: "מפתן פסגות" בית הספר "יוספטל גיורא" במגדל העמק ותמיכה בעמותת אקי"ם.