מתחילים: הצעדים הראשונים שלך בחברה הם תחילתה של חוויה מרגשת. בלוריאל אנו עושים כל שביכולתנו כדי שתרגיש/י רצוי/ה ומכניסים אותך לתפקיד בדרך שתפורה לך אישית.
 אנו חולקים עימך את התרבות שלנו, את המומחיות והידע המקצועי, ונותנים לך משאבים הדרושים לך כדי לבטא את הכישרון שלך, כדי לגרום לך להרגיש רצוי/ה ולהרגיש חלק מלוריאל. זוהי הדרך שלנו לעזור לך לקחת על עצמך אתגרים חדשים בעבודה, ולוודא שאת/ה תרגיש/י בטוח/ה ורגוע/ה עם הצטרפותך לחברה שלנו. 
 

אין כניסה לתפקיד שהוא "מידה אחת המתאימה לכולם"

מאחר שלאנשים שאנו מגייסים יש מגוון רחב של אישיויות, כישורים, מיומנויות וניסיון, אנו יודעים שהכנסתם לתפקיד צריכה להיות מותאמת אישית כדי שהשתלבותם בחברה תהיה מוצלחת ומלאה. התוכנית שלנו ( L’Oréal FIT (Follow Up and Integration Track (מסלול השתלבות ומעקב), מיועדת במיוחד לעובדים חדשים ותסייע לך לעבור בהצלחה את השלב הזה בקריירה שלך. 
 
 

ללמוד זה להבין

התוכנית L’Oréal FIT נותנת לך 6 סוגים של הכשרה המאפשרים לך לרכוש את הידע והמיומנויות הנדרשים לך כדי להתקדם בקבוצה ולבנות את מסלול הקריירה שלך. תוכנית L'Oréal FIT שתפורה עבורך אישית:
 
  • מתחילים עם קבלה מוצלחת
בלוריאל, אנו מבינים שחשוב לעזור לך להשתלב בחברה שלנו ובתפקיד החדש שלך, באמצעות קבלת פנים חיובית ואינפורמטיבית. אנו שואפים שההשתלבות שלך תהיה חלקה ככל האפשר.  
 
  • התנסות בשטח והתנסות במוצרים 
כדי לעזור לך לגלות את הלב של לוריאל, אנחנו נותנים לך מגוון הזדמנויות להתנסות בשטח ולהתנסות במוצרים שלנו (ביקורים באתרים, הכשרה טכנית, עבודה מעשית בשטח, תצפיות על עמיתים...).
 
  • הכשרה ודיוני שולחן עגול
הם עוזרים לך לגלות את החברה, לפגוש מגויסים חדשים אחרים, לרכוש ידע ומומחיות, להחליף רעיונות עם מנהלים ועמיתים לעבודה, ולקשור את הקשרים הראשונים שלך. 
 
  • תוכנית פגישות מותאמת אישית
במהלך השבועות הראשונים, תעבוד/תעבדי לפי תוכנית מותאמת אישית שתאפשר לך לפגוש את אנשי הקשר החשובים שלך, להבין את הפעילות העסקית שלנו, את האתגרים הכרוכים בה ומה מצופה ממך בתפקידך החדש.
 
  • למידה תוך כדי עבודה
למידה תוך כדי עבודה מתבצעת בתמיכת מנהל שלך. היא עוזרת לך לפתח את המומחיות שלך דרך העברת ידע, ונותנת לך הזדמנויות לצפייה ולהתנסויות במצבים שונים. 
 
  • הנחיה אינדיבידואלית ע"י המנטור שלך וע"י תמיכה ממשאבי אנוש
שתי הזדמנויות פחות רשמיות להקשיב, לשאול שאלות ולהבין. המנטור שלך יכול לתת עצות אובייקטיביות על ההתנסות שלך, על תהליך הלמידה ועל הקשרים העסקיים שיצרת. גם מנהל משאבי אנוש שלך יתמוך בך במהלך ההשתלבות שלך וישוחח עימך על הרגעים הטובים שלך וגם על הרגעים הקשים יותר.
 

תהליך בו את/ה נוקט/ת יוזמה

כל מגויס חדש מקבל, כמובן, עזרה במהלך התהליך הזה מהמנהל שלו המשמש כמדריך המעשי, מצוות משאבי אנוש ומאחד מהעמיתים לעבודה המשמש כמנטור. אבל, כעובד/ת חדש/ה, את/ה גם תורם להשתלבות שלך ואנחנו מצפים ממך לנקוט יוזמה בתהליך הזה ולהראות רצון אמיתי ללמוד ולהתקדם.

 

> כאן תוכל/י לשמוע מספר עצות שתעזורנה לך להשתלב בהצלחה